Jdi na obsah Jdi na menu
 


PÉČE O DUŠI

 

 

 

 

397778_196442623836946_508499783_n.jpg

 

 

 

 

 

Manipulace – druh černé magie?

Pokud právě nežijeme na pustém ostrově, žijeme mezi lidmi a vztahy, které se mezi námi vytvářejí, jsou mnohdy dost komplikované. A to hlavně tehdy, když se dostaneme do vztahu s člověkem, pro kterého je manipulace s druhými naprostou samozřejmostí.

V případě, že se jedná o cizího člověka, můžeme kdykoliv vztah zrušit, ale co si počít, když máme manipulátora v práci nebo doma.

A tak vám předkládám popis, ve kterém se držím knížky „Nenechte sebou manipulovat“ Isabelle Nasare-Aga. I při vší skromnosti se jedná o výčet 31 bodů. Ono se to asi opravdu nedá říci stručně a nic se nedalo vynechat jako méně podstatné. Raději obětovat chvilku na čtení, než studovat projevy manipulátorů v praxi na vlastní kůži.

Jak tedy manipulátora poznáme?

Manipulátor je mistrem v navozování pocitů viny. Dovolává se všeho možného, rodinných vztahů, přátelství, profesionální zodpovědnosti. Může použít i příslušnost k náboženství nebo k jiné organizaci.

Manipulátor přenáší zodpovědnost na druhé nebo se ze své zodpovědnosti snaží vykroutit.

Manipulátor nesděluje jasně své žádosti, potřeby či city.

Manipulátor odpovídá obvykle neurčitě.

Manipulátor mění své názory, chování či city podle situace nebo osoby, s níž je ve styku.

Manipulátor své žádosti zakrývá logickými důvody.

Manipulátor dává druhým najevo, že nesmějí nikdy měnit svůj názor, musí být dokonalí, všechno vědět a reagovat okamžitě na žádosti i otázky.

Manipulátor zpochybňuje kvality, schopnosti i osobnost druhých, druhé kritizuje a soudí, hovoří o lidech s despektem.

Manipulátor nechává své vzkazy vyřizovat jinými lidmi nebo se uchyluje k nepřímému sdělení (rád telefonuje nebo zanechává písemné vzkazy).

Manipulátor zasévá nesváry, podněcuje podezíravost, rozděluje, aby mohl lépe panovat, je schopen rozvrátit manželství.

Manipulátor dokáže ze sebe dělat oběť, aby ho ostatní litovali.

Manipulátor nedbá na žádosti a potřeby druhých, i když tvrdí pravý opak.

Manipulátor využívá morálních zásad druhých k naplnění vlastních potřeb.

Manipulátor skrytě vyhrožuje nebo zcela otevřeně vydírá.

Manipulátor neomaleně mění téma uprostřed hovoru.

Manipulátor se vyhýbá pracovním schůzkám a poradám, utíká z nich, i když je mnohdy sám vyvolal.

Manipulátor se zaměřuje na neznalosti druhých a snaží se vyvolat dojem, že „má navrch“.

Manipulátor lže.

Manipulátor hlásá lež, aby se dověděl pravdu, překrucuje a interpretuje výroky druhých.

Manipulátor závidí i partnerovi nebo vlastním dětem.

Manipulátor nesnáší kritiku a dokáže popírat zcela samozřejmá fakta.

Manipulátor nedbá na práva, potřeby a přání druhých.

Manipulátor často žádá, vydává pokyny a nutí druhé jednat na poslední chvíli.

Manipulátor má slovní projev, který sice zní logicky, avšak jeho postoje, činy nebo způsob života svědčí o pravém opaku.

Manipulátor dává dárečky, užívá lichotek, aby se zalíbil a nečekaně projevuje drobné úsluhy.

Manipulátor jako společník vyvolává nepříjemný a nesvobodný pocit.

Manipulátor jde za svým cílem velmi důsledně, ale na úkor druhých.

Manipulátor nás přiměje dělat věci, které bychom pravděpodobně a o vlastní vůli nikdy neudělali.

Manipulátor je člověkem, o kterém lidé stále hovoří, i když je nepřítomen.

Manipulátor jako partner má ve zvyku posílat svého partnera k psychologovi nebo psychiatrovi, aby se „napravil”.

Možná teď mnozí z vás pojmenovali své trápení. 

 

 

Pojistěte si své sny vytrvalostí

 

Pustili jste se někdy do něčeho s nadšením a energií, ale při prvních překážkách jste měli chuť skončit nebo jste hned skončili? Chuť skončit při prvních potížích má většina lidí. Vzdávat se je jednoduché – končíme s chozením do posilovny, s učením jazyka, se závazkem jíst zdravě, končíme s manželstvím, když se objeví první neshody…

Skončit se dá vždycky. To je ta jednoduchá cesta většiny lidí.

Nikdo nás totiž neučil, jak vytrvat. Ve škole se neučí, jak dát něčemu závazek a jít za tím až do zdárného cíle. Ani mě to nikdo neučil. Byla jsem spíš vedena tím směrem, abych skončila, když se mi něco nedaří a objeví se první problémy…  Doma jsem dostala „dobrou“ radu: Tak to ukonči, však nemusíš studovat, můžeš jít pracovat…Pocítila jsem sice velkou úlevu, že mám na vybranou, že můžu kdykoliv skončit, uzavřít to  .
Vytrvat – to dokáže jen pár lidí. Vytrvalost je společná vlastnost úspěšných lidí.

Pokud momentálně pociťujete, že vytrvalost je vaší slabinou, nezoufejte. Dobrá zpráva je, že se dá naučit kdykoliv. Kdykoliv si můžete doplnit své vzdělání o lekce vytrvalosti.

Žádná cesta k cílům nebývá snadná. Vybudujte si proto v sobě vytrvalost a budete mít pojistku, že svých snů dosáhnete – dříve nebo později. Neuspěje jen ten, kdo se vzdá.

Co stojí v životě za to není snadné. Překážky, zkoušky na cestě jsou možností se učit a rozvíjet, když spadnete, musíte zase vstát…Ať už pracujete na čemkoliv, vždy je to stejné, jako když jste se učili chodit…spadli jste, vstali a zase to zkusili znovu, spadli jste, vstali a zase ušli kousek navíc, až jste jednoho dne pevně stáli na nohou a směle kráčeli.
Jaké jsou lekce a tipy pro vás? Jak si můžete vypěstovat svoji vytrvalost?

Když se do něčeho pustíte, můžete si být téměř 100% jisti, že vás cestou potkají situace, které vás budou zkoušet, zda to myslíte vážně… Nepolevujte, vždy je čas přestat. Přestat se snažit může být vaše největší chyba. Hledejte řešení, snažte se, udělejte maximum a vyřešte překážky, které jsou vaše příležitost být při příštích potížích silnější než jste teď.

 Pěstujte si trpělivost a učte se z problémů. Když spadnete, zvedněte se, oprašte se a jeďte znovu naplno. Pouze vy sami se můžete připravit o výsledek.

 Pořád si držte svůj cíl před sebou, připomínejte si ho pravidelně každý den!

Kontrolujte svou mysl, udržujte si pozitivní přístup třeba i k zprvu negativním věcem a více se každý den smějte. Buďte šťastní, radostní a ciťte se dobře.

Dejte si 100% závazek, že každý den uděláte něco – nějakou činnost, která vás dovede k vašemu cíli. Například že budete 20 minut číst, 20 minut cvičit, pravidelně snídat – berte to jako čistit si zuby…prostě to uděláte, je to jasná věc…

Ať už je váš cíl jakýkoliv, představte si , že je to obrovský slon. Rozkouskujte si slona na 30 kousků… 30 dní vydržíte dělat cokoliv. Vynaložením systematického úsilí si rozvinete mentální houževnatost . 30 dní, den po dni zvládnete dělat cokoliv. Když to zvládnete, přinese vám to osobní rozvoj, porostete jako člověk…

 K vytrvalosti vám pomůže rozhodnutí o oddanosti k věci – 100% závazek jít bez výmluv a bez výjimek stále kupředu. Je to stejné při studiu, práci nebo v manželství.

Jak to funguje? Například ve vztahu dvou lidí – které vztahy vydrží celý život a které končí? Vydrží ty, které si dají jedinou možnost a to být spolu celý život. Nepřemýšlí o jiné možnosti, udělají rozhodnutí, po kterém jede vlak, nerozmělňují soustředění a energii na jiné možnosti. Věnujte energii vytrvalému úsilí – více náročné je neustálé přemítání zda pokračujete nebo ne.

Vyhledávejte a udržujte přátelství s lidmi, kteří vás dokáží povzbudit. Vytrvalost se lépe pěstuje, když vás někdo povzbuzuje. Většina z nás žije ve společnosti lidí, kteří nejsou zvyklí jeden druhého povzbuzovat. Málokdo doma, ve škole nebo od svých přátel či kolegů slyší – Dokážeš to! Život je zajímavý v tom, že ti nejbližší nás kolikrát nejvíce odrazují místo, aby nás povzbuzovali k vytrvalosti. Proto je důležité obklopit se postupně lidmi, kteří jsou sice na začátku cizí, ale dokáží vás povzbudit.

„ Ten, kdo se vzdává, nikdy nevítězí – a ten, kdo vítězí, se nikdy nevzdává.“ – Napoleon Hill

 

 

Vytvořte si život podle svých představ

 

Všichni v sobě máme schopnosti udělat velké věci, mít skvělé věci a být úžasní lidé, kteří po sobě zanechají lepší svět. Všichni můžeme prožít svůj život v pohodě a podle svých představ.

Avšak ne každý toho využívá. Mnoho lidí upadá do průměrnosti a do života v pohodlí a rádoby v jistotě. Žijí ve svých krabicích, které jsou podobné těm, jaké mají lidé kolem nich a pečlivě je zakrývají víkem. Jen někdy vykouknou ven a rychle se zase schovají. Vím to, protože jsem v takové krabici taky žila a neustále tyto lidi potkávám. Lidi, kteří netuší, že nikdo z nás nemůže přirozeně pasovat do žádné uměle vytvořené průměrné krabice.
Na světě totiž neexistuje průměrný člověk, každý z nás je něčím výjimečný.

Každý člověk má své sny, které ho odlišují od ostatních. Každý člověk má své představy o životě, o tom, jak by chtěl žít, kdyby….Když se kohokoliv zeptáte, co chtějí v životě, určitě budou mít nějaké odpovědi. Zkuste to. Ovšem na otázku, co proto dělají, odpoví, že nic moc. Důvod? Protože ještě nepřišel ten správný čas, nemají čas, nemají peníze, mají strach, musí chodit do práce nebo do školy a nebo zkrátka neví, co by vlastně mohli udělat.

Spousta lidí žije ve svých krabicích omezených možností, omezují se vzdálenostmi, hranicemi regionů, zemí, světadílů, omezují se časem, financemi, schopnostmi, znalostmi nebo svým okolím a informacemi.

Každý si žijeme ve své krabici, kterou tvoří naše rodina, práce, podnikání či byznys, naše nejbližší okolí. Ale rozdíl činí to, zda ji otevřeme, vykoukneme ven a přijmeme fakt, že tam venku, existuje svět nekonečných možností a můžeme ho využívat ve svůj vlastní prospěch.
Všechno je možné. Existují neomezené možnosti.


Nevyvratitelný fakt je, že na světě existují lidé, kteří žijí tak, jak chtějí oni a ne jak jim to diktuje jejich šéf, okolí nebo média. Měli sílu vystoupit ze své krabice, odhodit víko a svoji krabici rozšlapat. Měli sílu postavit se průměrnosti, která nás všeobecně obklopuje.

Každý má vždy na výběr. I vy. I já.

Buď zůstaneme zavření ve své průměrnosti nebo z ní vystoupíme ven do nekonečna možností a budeme je využívat k vytvoření života podle svých představ.
Každý máme schopnost vytvářet si svůj život, tak jak chceme!

Jsme tvůrci svého života, ne oběť něčeho, co je předem vytvořeno. Možná vám to nikdo nikdy doma ani ve škole neřekl. Mě taky ne. Ale jelikož jsem vždy měla tendence vykukovat ze své krabice ven, tuto informaci jsem zachytila a zaujala mě.

Náš život není předem určený a daný. Můžeme si ho tvořit podle sebe. Je jedno, kolik nám je let, jaké máme vzdělání, ve kterém místě bydlíme, ale můžeme žít, tak jak chceme my.

Spousta lidí žije v zajetí svého zaměstnání či podnikání, jezdí z práce do práce, ale nejsou šťastní. Potom existuje čím dál větší skupina lidí, kteří práci nemají a vymlouvají se, že kdyby jim někdo práci dal, tak by pracovali.
Jsme tvůrci a tudíž i práci si můžeme vytvořit.

Když otevřeme víko své krabice, vykoukneme ven, otevřeme oči a nastražíme uši, určitě se k nám dostane mnoho příležitostí. Příležitosti ale většinou bývají převlečené za tvrdou práci. Práci na sobě, na svém myšlení, na svém přístupu k životu. Mnohdy po nás vyžadují velkou změnu – přemýšlet a tvořit. Proto je mnoho lidí ignoruje.

K životu podle svých představ potřebujeme prostředek. V dnešní době existuje nespočet možností, jak pracovat nejen tvrdě, ale i chytře. Internetovým prostorem se šíří úžasné možnosti současného světa, které mohou sloužit jako prostředek k životu, jaký chcete. Internetový marketing, info-podnikání, email marketing, network marketing…Ať už se rozhodnete využít kterýkoliv z nich či vše propojit, tak jako já, budete muset zaplatit cenu ve formě práce. Můžete se zeptat každého, kdo v čemkoliv někdy uspěl, jak toho dosáhnul. Každý, kdo dosáhnul úspěchu musel obětovat svůj volný čas, své pohodlí, dostat ze sebe víc, než si myslel, že v sobě má…musel pracovat, přemýšlet a tvořit, vystoupit ze své pohodlné krabice. Domněnky, že někomu se daří a snad z ničeho nic, jsou mylné. K životu, jaký chcete, je potřeba se dopracovat.

Skutečná práce jsou vaše sny. A stojí za to!
Zde mám pro vás kroky, které vám pomohou vytvořit si život, jaký chcete:
Převezměte zodpovědnost za svůj život
Jste tvůrci a vše si tvoříte sami. Vše, co máte právě teď, jste si vytvořili. A můžete si kdykoliv vytvořit něco mnohem lepšího:))
Rozhodněte se, co chcete
Než začnete, zeptejte se sami sebe, jak chcete žít za 5, 10, 20 let? Udělejte rozhodnutí, že takto bude váš život skutečně vypadat a tečka.
 Věřte, že je to možné
Napojte se na někoho, kdo žije tak, jak chcete žít i vy. Když se to povedlo někomu jinému, podaří se to i vám:))
Věřte v sebe
Jste jedineční a máte v sobě potenciál, který čeká, až ho využijete. Opakujte si to každý den:))
 Věřte v nekonečnost možností
Když něco chcete a začnete pro to něco dělat, Vesmír vás podpoří. Začne vám na pomoc posílat lidi, okolnosti, události, které vám pomohou. Možnosti nejsou vidět, ale objeví se vždy včas. Stačí žít s touto jistotou.
  Stanovte si cíl
Stanovte si cíl, který zaplaví vaši mysl. Přemýšlejte o něm každý den. Cíl vás odlepí ze židle. Dostane z vás to nejlepší, co ve vás je.
Začněte
Udělejte první krok a jděte stále kupředu, už se nikdy neohlížejte. Začátek je polovinou úspěchu. Pokud zjistíte, že je potřeba upravit směr, udělejte to a hlavně pokračujte. Neustálá akce, i když někdy se zajížďkami, vás dovede k cíli.


 

 

10 kroků ke zvýšení osobních vibrací

 

Jak si do života přitahovat více toho, co chcete, a méně toho, co nechcete? Zvýšení vlastních vibrací je jediným způsobem jak žít takový život, jaký chceme. Pokud vyzařujete vibrace nízké, nemůžete v životě dosáhnout harmonie a budete žít s vnitřním pocitem nespokojenosti.

Tuto nespokojenost je třeba nejprve přijmout a smířit se s tím, že vás udržovala v nízkých vibracích. Když seberete odvahu něco se způsobem života, který vám nevyhovuje, udělat a vědomě se rozhodnete pro změnu, jste na nejlepší cestě zvýšit frekvenci, již vyzařujete (a kterou druzí podvědomě vnímají, i když nemusejí být nijak zvlášť citliví).

Jak tedy můžete své vibrace zvýšit, abyste si k sobě začali přitahovat více toho, co chcete, a méně toho, co nechcete?

 Dávejte si pozor na to, o čem přemýšlíte.
Sledujte bděle myšlenky, které se vám přes den honí hlavou, a pokud vám do ní náhodou vstoupí nějaká negativní či kritická, nezavalte se kvůli tomu výčitkami, nýbrž je místo toho podle svých možností nahraďte nějakými pozitivnějšími. Některé z nich, které vás naplňují pocitem štěstí a povznášejí, si můžete předem připravit a sepsat na kartičku, kterou pak budete nosit vždy při sobě. V případě přepadení negativním smýšlením pak na ni nahlédněte a nenásilně se „přeprogramujte“. Důležité je, abyste se udržovali v pozitivním smýšlení tak dlouho, jak to je možné, a čas strávený negativními myšlenkami zkrátili na minimum.

 Mluvte pouze o tom, co chcete, nikoli o tom, co nechcete.
Na co se totiž soustředíte, to posilujete a s největší pravděpodobností se také v životě potkáte. Změňte svůj slovník a používejte pozitivní výrazy. Když třeba chcete přestat kouřit, neříkejte si „Nekouřím“, protože to ve vás může evokovat pocity, že jste o něco ochuzeni. Místo toho prohlaste: „Odkládám kouření“, nebo „Kouření nepatří do mého života“ – i když je v poslední větě formální zápor, vyznění prohlášení je pozitivní. Vyzkoušejte si, co na vás platí – každý máme své vnitřní nastavení trochu jiné.

 Naučte se žehnat.
Žehnání nepatří jenom kněžím nebo do kostela, ale vyjádřením vděčnosti se rovněž zvyšují naše vibrace. Soustřeďte se na to málo (nebo nic), co máte, a vyjádřete za to vděčnost. Tímto požehnáním si této věci (příležitosti, vlastnosti) do života přitáhnete víc. A také věřte, že se vaše očekávání uskuteční.

 Vyhýbejte se negativním nebo pesimistickým lidem.
Takovíto lidé vyzařují velmi nízké frekvence, což vaše vyzařování může snižovat. Možná jste si sami všimli, že po setkání s určitými lidmi se cítíte jako vyždímaný citron. Je to tím, že si cucli vaší energie; a nemusejí to být jenom energetičtí upíři, kteří něco takového dělají vědomě s cílem druhému uškodit. Pokud se s nimi stýkat musíte (v zaměstnání, v rodině), pak jim naznačte, jak byste jejich problémy, stres a starosti, kterými se vás snaží zahltit, řešili vy, a pokud v tom budou pokračovat, nekompromisně rozhovor s nimi ukončete.

 Moc nepřemýšlejte.
Ano, čtete správně, nemyslete tolik! K odreagování od neustálých analýz vám může pomoci třeba procházka v parku – pokud to do přírody máte hodně daleko – nebo zavření se na určitou dobu ve svém pokoji (třeba s tím, že si musíte odpočinout, aby vás nerozbolela po práci hlava), a pusťte si příjemnou hudbu – nemusí být nutně relaxační, pokud styl New Age zrovna nevyznáváte- a koncentrujte se na její zvuk a na svůj pravidelný dech. Nedoporučuji vám dělat žádná náročná dechová cvičení, jenom si všímejte toho, jak dýcháte. A hlavně nehodnoťte! To by vám nabyté vibrace zase mohlo snížit. Můžete se také zaměřit na to, že vdechujete klid a lásku, a vydechujete napětí a obavy. Na vycházce či na výletě se kromě prodýchávání soustřeďte na krásu přírody.

 Stýkejte se s lidmi stejné krevní skupiny.
Najděte si skupinu lidí, kteří se zajímají o stejné věci jako vy, a současně se od nich učte. Nejenže se tím pravděpodobně vyhnete energetickým upírům popsaným v bodě 4), ale navíc navážete i milá kamarádství. Já jsem například měla hrůzu z masových akcí, ale dneska se velice ráda účastním různých společných meditací a podobných akcí. Mám pak ze sebe dobrý pocit, že jsem společenská a aktivní.

 Obětujte každý týden něco, co vás nezrujnuje – čas, peníze, pomocnou ruku, nebo něco, co již nepotřebujete a druhému ještě dobře poslouží.
Rozproudí se tím energie mezi příjmy a výdaji: pomozte, a bude pomnoženo i vám; darujte, a budete obdarováni. Ovšem tento bod si nevysvětlujte tak, že musíte víc dávat než brát! Hovoříme o rovnováze, a hlavně ze své oběti musíte mít dobrý pocit, cítit, že k něčemu byla. Samoúčelná oběť vám k osvícení nejenže nenapomůže, ale mohla by vás od něj i pořádně zdržet.

  Uvědomujte si to, co děláte, a zůstaňte naladěni pozitivně.
Každá vyslaná energie se nám jednou nějak vrátí, takže si snažte být za všech okolností vědomi toho, co děláte, jak se k druhým chováte, a jak v různých situacích jednáte. Jak se k druhým chováte, tak se budou oni chovat k vám, a tím, že se budete chovat poctivě a spravedlivě, si do života přitáhnete lidi stejně smýšlející i výhodné příležitosti. Na všechno, co se vám přihodí, se snažte pohlížet z té lepší stránky, z té, která je pro vás výhodnější. Přestaňte se zaobírat lítostivými výčitkami typu: „Proč se něco takového muselo stát právě mně?“, ale místo toho hledejte odpověď na otázku: „Jaké dveře se přede mnou tímto zdánlivě nemilosrdným zásahem otevírají?“ Není to totiž skutečné, nezapomínejte, že jsme duchovní bytosti, které si vybraly určité pozemské prožitky.

 Zdržte se sledování zpravodajství, které se soustředí výhradně na tragédie a katastrofy.
Nebojte, o nic nepřijdete, vždy se najde nějaký ochotník, který vás o zlu, které se kolem nás děje, bude informovat. Nenabádám tím však k lhostejnosti; pokud můžete zlu nějak zabránit, rozhodně to udělejte. Pokud však vaše kompetence tak daleko nesahají, nemá smysl se v bolesti rýpat. Naprostá většina médií včetně reklam funguje na principu vyvolávání strachu, který se vás může zmocnit natolik, že budete jako očarovaní koukat na obrazovku a chtít o katastrofě vědět čím dál tím víc; čímž se dostanete do smyčky závislosti.

 Udržujte kontakt se svými pocity.
To je ze všech ten nejdůležitější faktor, který vám pomůže udržovat si vyšší vibrace. Vaše pocity v jemnohmotném světě působí jako lepidlem nebo magnet; když ze sebe máte dobrý pocit, začnete si do života přitahovat věci, příležitosti a události, které vibrují na téže frekvenci. Vaše vibrační úroveň se odvíjí od vašich pocitů, tak že se podle svých schopností a možností snažte za každých okolností zůstat na jejím vrcholu, a co nejméně sklouzávejte do negativna a pesimismu. Čím lepší pocit budete ze sebe a ze svého života mít, tím více se zvýší vibrace vašeho osobního vyzařování. Celý proces zvyšování vibrací je v podstatě o posunu ve vnímání reality, kdy se přesunujeme od strachu k pocitům vděčnosti, od boje (i za pozitivní hodnoty) k přijetí nevyhnutelného a vyrovnání se s tím, od vyčerpávajícího a křečovitého úsilí k povznášející lehkosti bytí. Neboť to, co jde samo, je požehnané; pokud nám něco v životě drhne, nemá cenu mlátit hlavou do zdi a překonávat sama sebe, neboť i to je boj. Pokud po vás někdo chce, abyste žili v askezi nebo se nějak jinak trýznili či omezovali, zeptejte se sami sebe, co za tím ve skutečnosti stojí. Můžete s překvapením zjistit, že jde o záměrné snížení vašich vibrací a vypěstování závislosti, abyste byli z nějakého důvodu připraveni o samostatnost a status tvůrce své vlastní reality.

44890_273469276109916_1226614900_n-300x267.jpg